DÍVKA VE VLAKU – Paula Hawkins

Značně ponurý, avšak strhující příběh o dívce, která to v životě nemá jednoduché. Kniha začíná zcela nevinně. Paula Hawkins nám prostřednictvím deníkových zápisků představuje Rachel, která každý den dojíždí za prací do Londýna vlakem. Ráda pozoruje jeden pár, který bydlí poblíž trati. Představuje si, jací jsou, jak žijí, a dokonce je v duchu oslovuje vymyšlenými jmény. Ve vlastní mysli si tak vytváří představu dokonalého páru.

PRVNÍ ZDÁNÍ KLAME
Postupně se však čtenář dozvídá věci zprvu skryté. Rachelin život není tak obyčejný, jak se nejprve zdá. Jednoho dne z okna vlaku zahlédne něco, co ji překvapí. Na druhý den manželka páru, který pozorovala, zmizí. Rachel se proto rozhodne vydat na policii a do případu se zaplétá.

SVĚTOVÝ BESTSELLER
Psychologický thriller postupně nabírá na otáčkách a je velmi napínavý. Číst budete se zatajeným dechem, jen těžko se od knihy budete moci odtrhnout. Ne nadarmo se Dívka ve vlaku stala světovým bestsellerem a knihou roku 2015. Pokud jste četli loňský román Zmizelá od Gillian Flynn, a líbil se vám, je tohle kniha vašeho gusta. V románu se dozvíte, že láska může být slepá, a že není dobré věřit všemu, co kdo říká. I naši nejbližší mohou být jiní, než se jeví. V Dívce ve vlaku nic není jisté. I pozornější čtenáři budou na konci vyvedeni z omylu. Vše je obestřeno mlhou, která když se vypaří, všechno je jinak. Jen ten, kdo si knihu přečte, zjistí, jestli jinak znamená i dobře.

AUTORKA VYRŮSTALA V AFRICE
Paula Hawkins se narodila roku 1972 v Zimbabwe, kde i vyrůstala. V roce 1989 se přestěhovala do Londýna, kde pracovala jako novinářka pro The Times. Dívku ve vlaku psala půl roku. Na dokončení knihy si však musela kvůli obtížné finanční situaci vypůjčit od svého otce. Někteří kritici její dílo přirovnávají k Alfredu Hitchcockovi. Letos na podzim se můžete těšit na
filmové zpracování v hlavní roli s Emily Blunt.