Zdraví

Hackněte se biem

·2 minuty čtení

Biohacking se stává novým fitness trendem a stále častěji je biohacking vyhledáván. Možná jste už slyšeli o tomto novém fitness směru nebo viděli někoho, kdo se stal takzvaným "biohackerem", ale stále netušíte, co to vlastně znamená a co biohacking obnáší.

Stručně a jasně o biohackingu

Biohacking je fitness směr, ve kterém aktivně přistupujete ke svému vlastnímu životu. Využitím biotechnologií, cvičení a jiných aktivit se biohackingem snažíme maximálně zvýšit naši prouktivitu, sportovní výkonnost a zdraví. Různými technikami se zlepšujeme ve všech oblastech našeho života a zvyšujeme svůj biologický potenciál.

Biohacking má pozitivní dopady nejen na naše zdraví, ale také sportovní výkony, psychické zdraví, náladu a také pracovní výkonnost.

A jak se hacknout biem?

Zdravá výživa

Vyřazením jednoduchých cukrů a průmyslově zpracovaných potravin. Nastavením vyváženého jídelníčku s pestrou stravou a potravinami bohatými na minerály, vitamíny a živiny. Výběr kvalitních surovin a příjem dostatku bílkovin, sacharidů a tuků.

Spánek

Kvalitním, ničím nerušeným spánkem se také posuneme blíže k zdravému tělu a zdravé duši. Spánek hraje klíčovou roli ve všech oblastech našeho života, proto je doporučeno spát minimálně 8 hodin kvalitním spánkem. Před usnutím se vyhýbejte konzumaci kofeinu (který negativně ovlivňuje kvalitu spánku) a také modrému světlu, které je vyřazováno mobilními telefony, notebooky, tablety a jinými elektronickými produkty. Máme pro vás 8 tipů na zlepšení kvality spánku.

Pohyb

Pravidelnou pohybovou aktivitou, nejen při sportovních trénincích, ale také během dne.

Meditace

Meditací, která nemusí být nutně ze začátku hodinová, stačí pravidelných deset minut denně soustředěné meditace, při které pracujeme se svými emocemi a uklidníme svou mysl od okolních vlivů.

Technologické přístroje

Pomocí zařízení, které sledují naše biologické funkce, do kterých patří například chytré hodinky, tlakoměry, přístroje na měření hladiny cukru v krvi a další.

Nootropika

Pomocí nootropik dochází k vyšší výkonnosti, většímu soustředění a lepším pracovním i sportovním výsledkům. Více informací můžete zjistit v článku Co jsou nootropika a kde je najít.

Otužování

Začít můžete ranními studenými sprchami, které Vás nejen po ránu „nakopnou“, ale mají také mnoho zdravotních benefitů (například zvýšení a podpoření imunitního systému) a postupně přejít až k otužování v řece či rybníku. Nevíte jak začít s otužováním? Vyzkoušejte tohoto praktického průvodce jak se začít otužovat studenou sprchou.

Doplňky stravy

Zařazením doplňků stravy, zejména vitamínů, minerálů a stopových prvků, se také přiblížíte k lepšímu zdraví. Při výběru dbejte na ověřeného výrobce a vybírejte přírodní doplňky stravy, které tělo daleko lépe vstřebá než doplňky syntetické (vstřebatelnost hraje klíčovou roli při výběru vhodných doplňků).

Příroda

Procházkami v přírodě se distancujete od vnějšího světa, světa plného starostí a uklidníte tak svou mysl. Spojení s přírodou je pozitivní faktor ovlivňující naší náladu a pocit štěstí.

Biohacking nabízí mnoho možností posilující naše zdraví. Pomocí biohackingu se staneme nejlepší verzí sebe sama/sám. Každý si musí najít svoji cestu biohackingem, aby maximálně využil svůj potenciál.

Další zajímavé články

BrainMax SLEEP FASTER aneb jak hacknout váš spánek

Spánek

BrainMax SLEEP FASTER aneb jak hacknout váš spánek

Budíte se unavení a jste celý den bez energie? Před usnutím se desítky minut převalujete a nemůžete vypnout hlavu? Rádi byste poznali tajemství kvalitního spánku, díky kterému budou vaše dny produktivní? Tak čtěte dále!

Redakce

Redakce

·3 minuty čtení

Vyplavte během spánku melatonin

Spánek

Vyplavte během spánku melatonin

Melatonin je hormonem spánku, protože se vytváří během spánku a má mnoho pozitivních vlivů na naše tělo a správné fungování našeho organismu.

Redakce

Redakce

·1 minuta čtení

Jak správně nabírat bez zbytečného tuku

Zdraví

Jak správně nabírat bez zbytečného tuku

Článků o dietách a hubnutí je celá řada, na internetu najdete spoustu rad a tipů, kterými se můžete inspirovat. Shazování na váze je často považováno za velmi náročné, ale nabírání svalové hmoty (nebo celkové nabírání na váze) je často o dost náročnější, zejména pro lidi s rychlým spalováním.

Redakce

Redakce

·2 minuty čtení