Nejnavštěvovanější země

Cestování je teď dá se říct v módě. Většina z nás tráví své dovolené v zahraničí a Chorvatsko už dávno není jedinou zemí, která nás láká. Jaké státy lidé navštěvují nejčastěji? Ze světadílů vede na nejpřednějších příčkách jednoznačně Evropa. Co všechno uvedené země nabízejí? Památky z doby starověké i středověké, zajímavá města, krásné pláže a hory, ale i zajímavou kuchyni a tradiční festivaly.

Jaká je vaše vysněná země, do které byste se chtěli podívat? Každý má tu svou. Většina států vlastní minimálně jeden majestát, kvůli kterému je známý. Ve Francii je to Eiffelova věž, Skandinávské státy jsou známé svými jezery, v Řecku budete chtít navštívit horu Olymp a v Maďarsku zavítáte do lázní. A to je jenom Evropa. I Amerika má svá celosvětově známá místa. V USA je to jednoznačně Socha Svobody a na jihu je nejznámějším peruánské Machu Picchu. Ani Asie není pozadu. Čínská velká zeď je jedinou stavbou, která je vidět z vesmíru. Austrálie je slavná pískovcovým útvarem zvaným Uluru, který je pro tamní domorodce posvátný. Ať už se rozhodnete jet kamkoliv, určitě narazíte na něco zajímavého.

Tripps-Travel-Network-5V žebříčku nejpopulárnějších turistických lokalit vede Francie s počtem 81,4 milionu návštěvníků ročně. Největším symbolem státu je hlavní město Paříž plné významných památek v čele s Eiffelovou věží. Štrasburk a Lyon jsou další města, která turisty lákají. Tato evropská země je proslulá také svým jídlem, husími jatýrky, nejrůznějšími sýry a víny. Spousta lidí Francii navštěvuje kvůli festivalům umění. Tím nejznámějším je filmový festival v Cannes. Opomenout nesmíme ani přírodu, lyžaři v zimě ocení pohoří Alpy, v létě turisti navštěvují Azurové pobřeží.

imageDruhé místo obsadily Spojené státy americké s 62,7 miliony návštěvníků ročně. Tato rozlehlá země nabízí k navštívení celkem 50 států. Mezi turisty nejoblíbenější města patří samozřejmě New York, Los Angeles, San Francisco, Miami, Las Vegas a Washington, D.C. Kromě měst se USA pyšní i obrovskými národními parky, zmínit můžeme například Yellowstone, který je nejstarším na světě. Fanoušci sportu mohou do USA přijet v únoru, kdy se koná finále amerického fotbalu – Super Bowl. Milovníci jazzu by určitě měli navštívit město New Orleans a jeho zdejší festival.

43Za další hojně navštěvovanou zemí se podíváme do Asie. Čínu ročně navštíví 57,6 milionu návštěvníků. Nachází se v ní jedna z nejvíce navštěvovaných památek – Velká čínská zeď, která je jako jediná lidská stavba viditelná z vesmíru. V hlavním městě pak spatříte Zakázané město se značným množstvím chrámů a klášterů. Odvážlivci mohou ochutnávat nejrůznější gastronomické pochoutky, třeba polévku z kuřecích pařátů. Pokud navštívíte region Sečuán, můžete si udělat výlet za pandami.

Těsně za Čínou v seznamu návštěvnosti stojí Španělsko. Ročně ho navštíví 56,7 milionu lidí, především ze západní Evropy. Nejpopulárnějšími městy jsou Barcelona, Madrid a Sevilla. Z památek je třeba zmínit Sagradu Famíliu od Antoniho Gaudího, starověký egyptský chrám Debod nebo maurskou pevnost Alhambra. K odpočinku u moře pak láká ostrov Fuerteventura s minimálně 150 plážemi. Španělé jsou typičtí i netradiční zábavou. Zúčastnit se tak můžete rajčatové bitvy v městečku Buñol, nebo útěku před býky historickými ulicemi Pamplony.

Posledním zmíněným státem je Itálie. Kromě trávení dovolené u moře skýtá tato země velké historické bohatství. V seznamu světového dědictví UNESCO má Itálie přes padesát zápisů. Město Florencie je kolébkou renesančního umění, Řím a Vatikán mají památky na každém rohu. Historickým odkazem z dob starověkých Římanů jsou Pompeje. Z přírody můžete navštívit hory, sopky, jezera, ale i olivové háje a vinice. Olivový olej, bazalka, sýry, rajčata a dobré víno – to jsou ingredience každé italské kuchyně. Pokud raději než za jídlo utrácíte za oblečení, navštivte hlavní město módy Milán.