Německé firmy lákají české ajťáky

Nejžádanější povolání na pět písmen? Ajťák. Je jich málo a nabídkami jsou zahlceni. Personalisté často marně hledají nového kolegu, IT odborníky naopak nadbytečné nabídky otravují. „Už mě nebaví promazávat mailovou schránku. Většinou mi nabízí pro mě nezajímavou práci, nebo naopak překvalifikovanou,“ říká správce sítí a vývojář Filip Král.

Jednou z žádaných IT profesí jsou java developeři. Vývojářů je pomálu a nechybí pouze v České republice. S jejich nedostatkem se potýkají i v Německu. Čeští odborníci jsou pro ně zárukou kvality díky kvalitním vysokým školám s technickým zaměřením a dobrou pracovní morálkou. Proto se v poslední době objevili v tuzemsku zástupci německých IT firem, kteří lákají české a slovenské odborníky do německých společností. Jedním z nich je i majitel společnosti Rhein–Ruhr Frank Marienfeld. „V současné době máme spoustu zajímavých nabídek, ale chybí nám schopní lidé. S Čechy a Slováky máme výborné zkušenosti z předchozích projektů, jsou spolehliví,“ vysvětluje Marienfeld.

Jeho slova potvrzuje java vývojář Matouš, který působil v Berlíně u jiné společnosti. „Byla to jedna z nejlepších pracovních zkušeností, které jsem mohl zažít. Získal jsem znalosti, které jsem mohl později využít při zakládání své softwarové firmy. Myslím, že Německo nebo severské země jsou nejlepší, kam se mohu ve svém oboru dostat,“ komentuje vývojář.

Němčina a praktické záležitosti mnohdy Čechy odradí. V tuzemsku existují firmy, které IT specialistům pomohou i s těmito komplikacemi. „Dokážeme specialisty připravit na pohovor, pomoci s ubytováním, sestavit atraktivní životopis nebo poradit se zdravotním a sociálním pojištěním,“ říká Petr Kapitán z IT outsourcingové společnosti Timone management. It expertům zprostředkovává zázemí už jedenáct let. „Spolupracovali jsme na více než stovce zakázek a řada z nich patří mezi špičku na evropském trhu. Z velké části se zaměřujeme na zahraniční trh, především na Německo, Švýcarsko a Rakousko, přibližně čtyřicet procent našich klientů tvoří zahraniční společnosti, “ uzavírá ředitel Timone Managementu Kapitán.

One thought on “Německé firmy lákají české ajťáky

  1. Pokud se zajímáte o práci v IT v České republice, navštivte náš pracovní portál Talent people určený pro IT specialisty všeho druhu. Vyplňte krátký registrační formulář, ve kterém zmíníte své zkušenosti, svou představu o finančním ohodnocení a dobu nástupu, a pak už jen můžete vybírat mezi relevantními nabídkami.

    http://www.talentpeople.cz

Comments are closed.