ŘEKA BOHŮ – Wilbur Smith

Starověký Egypt, čas faraonů a jejich velkolepých pyramid. Doba egyptských božstev i otroků. Knihou Wilbura Smithe vás provází výjimečný otrok Taita, který ovlivňuje osud celého národa.

Barvitý příběh popsaný do nejmenších detailů vás vtáhne do říše faraona Mamose VIII., který si má vzít za manželku dceru Taitova pána, Lostris. Taita byl odmala jejím vychovatelem, a i nyní ji doprovází na její cestě k faraonovi. Svou mazaností a ohromujícím talentem potom pomáhá Lostris prožívat její opravdovou lásku.

Na knize čtenář ocení její čtivost, hluchá místa tam totiž nenajde. Vyprávění otroka je velmi poutavé a nabité nevšedními událostmi od začátku až do konce. Postupně si neobyčejnou postavu Taity opravdu zamilujete.

Autor v bestselleru představuje jak romantiku, tak napínavá válečná tažení. Do toho přidává spletitost intrik mocných pánů, která je udivující i strhující zároveň. To vše ovlivňuje víra v jejich božstvo, ke kterému vzhlížejí.

Kniha, částečně podložená skutečnými událostmi i postavami, svým promyšleným dějem vyniká mezi ostatními. Po prvních stránkách je těžké se od ní odtrhnout. Stačí se začíst a osud Egypta vám není lhostejný. Už jen pro jeho pestrý popis historického a exotického prostředí román rozhodně stojí za přečtení.